Orjinal adı ; “Arsenic and Old Lace” olan Joseph Kesselring’in yazdığı oyun, bir kara komedi. Ahududu adıyla, Tiyatro Kare oyuncuları tarafından yeniden sahneleniyor. Melek Baykal, Suna Keskin ve Nedim Saban’a genç nesil tiyatrocular eşlik ediyor. Oyun, Müşfike ve Mürşide’nin kendilerine yükledikleri, dünyadaki yalnız insanları huzura kavuşturma misyonunu esprili bir dille anlatıyor. Bu iki yardımsever (!) kızkardeş, evlerine misafir olan konuklarına özel bir likör ikram ediyorlar. Likörü içen konukları için hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.  Melek Baykal ve Nedim Saban’ın uzun süre sonra oynadığı ilk oyun olması, Suna Keskin’in usta performansı, düşmeyen enerjisi ve iyi dekoruyla bu sezonun izlenmesi gereken oyunlarından.

Nedim Saban bir röportajında ‘ Oyuncu olarak teksti okurken bile eğleniyorsunuz. Ahududu son derece akıllıca yazılmış bir vodvil. Metnin kendisi, vodville de güldürüyle de dalga geçiyor. Dünyada birçok olay yaşanırken biz tiyatrocular bambaşka şeyler konuşuyoruz. Oyun bununla da dalga geçiyor. Şiddeti ve adaleti sorguluyor. İçinde bir sürü teması olan, aynı zamanda müthiş güldüren ve tek bir espri üzerine gidebilen bir kara komedi.’ diye anlatıyor.

Yazan :           Joseph Kesselring

Yöneten :       Nedim Saban

Türü :             Kara Komedi

Sahneleyen : Tiyatro Kare

Oyuncular :   Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu

Sharing is caring!